czwartek, 6 listopada 2014

...w PoSzUkiWaNiU rOzWiĄzAniA

     Niedawno obejrzałam film biograficzny o Yves Saint Laurent (wybaczcie nie wiem jak to odmienić). To co bardzo mnie tam zaskoczyło (nie wiem czemu), to pierwszy ogromny sukces projektanta za sprawą inspiracji innym wielkim artystą. W kontekście burzy jaka się rozpętała ostatnio na niektórych forach nt. praw autorskich, kopiowania, wykorzystywania... można powiedzieć nie żyjemy zamknięci w czterech ścianach oderwani od wizualnej rzeczywistości.
    OCZYWIŚCIE nie jestem za kopiowaniem, podpisywaniem się za czyimiś dziełami, ani sprzedawaniem nie swoich wzorów, czy gotowych wyrobów itp. ale powiedzmy sobie choćby miejsce w którym się akurat znajdujemy - to wielka kopalnia z której jeśli mądrze, możemy czerpać....
Sama wiem że gdyby nie fakt "spotykania" osób które chcą się dzielić swoją wiedzą, pomysłami, korzystając tylko ze swojej kreatywności, nie poznałabym wielu innych rozwiązań, technik wykonania, różnego podejścia do jednego tematu. A ja też lubię się dzielić np. na dość młodej grupie fanek amigurumi. Ten post powstał właśnie z chęci dzielenia się wiedza z nimi ;)
Jak więc możemy szukać....
Posłużę się tu może jakimś przykładem. Szukamy np. szydełkowego wzoru na serce
1. wpisujemy w wyszukiwarkę np. google - najczęściej w języku angielskim ( jakby ktoś potrzebował TU słownik z polskiego na wiele języków), bo daje nam najwięcej opcji.
Szukamy więc heart chrochet pattern i otrzymujemy wynik 

Możemy szukać po stronach, obrazach, filmach itp.
Ja najczęściej zaczynam szukanie po zdjęciach bo najłatwiej wtedy znaleźć/zobaczyć to co ewentualnie nas interesuje.

    Najeżdżając kursorem na zdjęcie, albo klikając w nie już widzimy ewentualną stronę na której jest zdjęcie. Niekoniecznie tam musi być szukany przez nas wynik i wtedy musimy szukać dalej....

2. Mamy zdjęcie, które spodobało się nam i chcemy wiedzieć więcej o nim, np. czy dostępny jest do niego wzór. Możemy także stosować tę metodę by sprawdzić czy ktoś WYKORZYSTUJE NASZE ZDJĘCIA.

   Na znalezione w necie zdjęcie najeżdżamy kursorem, klikamy prawym klawiszem i zaznaczamy : kopiuj  adres obrazka - (fotka z grupy FB "Przytul amigurumi" od AgaAga).
Otwieramy wtedy google, klikamy na obrazy

Wyskakuje.... i klikamy w aparat
Wklejamy adres obrazka i klikamy szukaj.... 


 Jeśli mamy zdjęcie np. na dysku pod jakąś swoją nazwą możemy poszukać nie po nazwie ale po "wyglądzie" obrazu. Wtedy klikamy drugą zakładkę i ładujemy zdjęcie z dysku np. i zaraz nam się wyszukuje ;) I to tyle. Idźcie szydełkować motyle ;)

P.S. A tego co było kiedyś publikowane na grupie szukamy tak...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz